Nie daj się zaskoczyć zimie - kup śniegowce dla dzieci

Temperatury za oknem są coraz niższe, a to może oznaczać tylko jedno: wielkimi krokami zbliża się zima! Rodzic każdego malucha przed sezonem zimowym powinien zrobić przegląd szafy dziecka i sprawdzić, czy zeszłoroczne buty nadal pasują - jeśli nie, to jest jeszcze czas na zakupy. W najnowszym wpisie blogowym przedstawiamy poradnik o butach zimowych dla dzieci - jakie kupić, by zagwarantować maksymalny komfort termiczny i bezpieczeństwo?


Buty zimowe dla dzieci - jakie powinny być?

Buty zimowe dla dzieci - jakie powinny spełniać kryteria, by zdecydować się na ich zakup? Ważne kwestie to:

  • amortyzująca i antypoślizgowa podeszwa - solidny spód, który chroni dziecko przed upadkiem lub poślizgnięciem się, to podstawa zimą,
  • odpowiednie atesty i certyfikaty - niektóre dziecięce modele mają atest “Zdrowa stopa”, co oznacza, że są bezpieczne i zdrowe dla malucha, warto szukać na półkach sklepów i e-sklepów takich propozycji,
  • wodoodporne - najlepsze buty zimowe dla dziecka to buty, które nie będą przemakać,
  • dobre pod kątem rozmiaru i tęgości - o tym, jaki rozmiar butów zimowych kupić, piszemy więcej w akapicie poniżej.

 

Buty zimowe dla dzieci - o ile większe kupić?

Temat butów zimowych dla dzieci, ile większe można je kupić, obrósł w wiele mitów, dlatego spróbujemy to dziś sprostować. Generalna zasada dla dziecięcych butów zimowych głosi, żeby kupować buty zimowe większe o 0,5-1 rozmiar, czyli ile? Wystarczy rzut oka na tabelę rozmiarów jednego z dziecięcych modeli z naszego asortymentu, by rozwiać wątpliwości. Przykładowo rozmiar europejski 30 to but o wkładce długości 19,1 cm, a kolejny rozmiar 31 to długość wkładki 19,7 cm - kolejne rozmiary są zatem większe o 0,6 mm (jeśli chodzi o długość ich wkładki). But większy o 1 rozmiar to but z wkładką o 6 mm dłuższą.

Wybierając buty na zimę dla dziecka, należy też mieć na uwadze, że kilkuletni maluch powinien mieć mniejszy zapas w butach (w modelach na pierwsze kroki to ok. 0,7 cm), a większe dziecko, które swobodnie się porusza, większy (tu pojawiają się liczby, że nawet do 1,2 cm, czyli aż o dwa rozmiary).
Podsumowując temat butów zimowych dla dzieci, ile większe można je kupić: uśredniając kilka teorii, warto zostawić zapas od 0,5 cm do 1 cm, co w tabeli rozmiarów butów dziecięcych przekłada się na jeden do dwóch rozmiarów większy but.


Wygodne buty zimowe na rzepy dla dzieci

Wiele spośród zimowych modeli dla maluchów to buty zimowe na rzepy dla dzieci. Siłą i największym atutem tych propozycji jest fakt, że nawet dziecko, które nie potrafi samodzielnie zasznurować butów, bez trudu poradzi sobie z ich założeniem i zdjęciem. To zatem idealny model do żłobka lub przedszkola - wszędzie tam, gdzie rodzic nie ma malucha na oku i nie może mu pomóc w przebraniu obuwia.


Ciepłe buty zimowe śniegowce dla dzieci do zadań specjalnych

Buty zimowe śniegowce dla dzieci to modele o najwyższym możliwym komforcie i wodoodporności. Każdy rodzic, który szuka dla swojego malucha nieprzemakających butów, gwarantujących mu bezpieczną, beztroską zabawę, powinien poważnie rozważyć śniegowce dziecięce i ich zakup w tym roku. Nasz asortyment podzieliliśmy na wygodne podkategorie, czyli śniegowce dla chłopca i śniegowce dziewczęce, by robienie zakupów było jeszcze prostsze i przyjemniejsze.


Czym są buty zimowe z membraną dla dzieci?

Wiele spośród zebranych na naszej stronie modeli to buty zimowe z membraną dla dzieci. Czym jest membrana i jaką pełni rolę w butach dla malucha? Membrana, zazwyczaj zespolona z cholewką buta, tworzy na powierzchni cholewki warstwę, po której spływają krople (wody, śniegu, deszczu). Zatem buty z membraną to po prostu buty wodoszczelne.


Buty zimowe dla dzieci z wysokim podbiciem

Ostatni temat, który chcielibyśmy wyjaśnić zdezorientowanym rodzicom, to buty zimowe dla dzieci z wysokim podbiciem. O co chodzi? Podbicie to obszar stopy, który łączy ze sobą palce, piętę oraz śródstopie. Podbicie może być normalne, wysokie albo niskie i pod tym kątem warto dopasowywać buty. Jak sprawdzić, które podbicie ma nasz maluch? Wystarczy przeprowadzić test wodny - odbić zmoczoną wodą lub zmywalnym tuszem stopy na kartce papieru. Wysokie podbicie wyjdzie na papierze jako duże wgłębienie, niskie podbicie to bardzo małe, ledwo zauważalne wgłębienie (może być oznaką płaskostopia). Eksperci zalecają, by buty zimowe dla dzieci z wysokim podbiciem miały rzepy, bo ułatwiają regulację i idealne dopasowanie modelu do stopy malucha.

Data dodania: 14-11-2022
Newsletter

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!
Odbierz dodatkowe 5% rabatu

Dołącz do nas, aby otrzymywać informacje o promocjach, kodach rabatowych i innych akcjach specjalnych:

Podając swój adres e-mail zgadzasz się na otrzymywanie od nas informacji handlowych. Administratorem Twoich danych będzie SUZANA.PL Kamil Woźnica i będą one wykorzystywane w celu wysyłki tychże informacji. Zgodę tą możesz w każdej chwili wycofać. Szczegóły w polityce prywatności