Najzdrowsze buty do chodzenia. Czy masz je w swojej szafie?

Zdrowe buty damskie, czyli jakie? W najnowszym blogowym artykule postaramy rozprawić się z różnymi mitami na temat obuwia. Podpowiemy, jakie buty są zdrowe dla kręgosłupa i nóg oraz czym kierować się podczas zakupu nowej pary, by zagwarantować sobie bezpieczeństwo oraz wygodę. 

 

Zdrowe buty damskie, czyli jakie?

Które modele można zaliczyć do kategorii zdrowych butów damskich? Otóż okazuje się, że nie są to propozycje całkiem płaskie, a na niewysokim obcasie. Preferowane wysokości to od 2,5 do 3-4 centymetrów - taki spód delikatnie podnosi piętę do góry, amortyzuje wstrząsy i poprawia komfort noszenia butów. Długotrwałe noszenie całkiem płaskich butów wpływa niekorzystnie na stan stóp, kręgosłupa i stawów. 

Zdrowe buty damskie to też wszystkie propozycje dobrze dopasowane pod kątem rozmiaru, tęgości i szerokości. Częste noszenie bardzo wysokich obcasów z cienkimi noskami może nawet doprowadzić do powstania haluksów, a także zwiększa ryzyko skręcenia stawu skokowego oraz uszkodzenia więzadeł. Lepszym rozwiązaniem są buty z okrągłymi czubkami oraz elastyczną podeszwą, w której stopa może bez trudu przetaczać się podczas chodu. 

Ważne aspekt to materiał - zdrowe buty damskie to propozycje wykonane z naturalnych, przewiewnych materiałów, które przepuszczają powietrze. Szczególnie latem odpowiedni poziom wentylacji jest kluczowy, by nie nabawić się odparzeń, a nawet grzybicy skóry. 

 

Zdrowe buty na lato - przegląd modeli

Spośród wszystkich lekkich, odkrytych butów z naszej szerokiej oferty, zdrowe buty na lato to wszystkie propozycje na obcasie liczącym do 3-4 centymetrów wysokości, takie jak sandały na koturnie, słupku, platformie, a także supermodne klapki w wielu oryginalnych odsłonach. Latem warto stawiać na naturalne materiały - najlepsza na upały będzie oczywiście skóra naturalna.

 

Buty zdrowe dla kręgosłupa

Buty zdrowe dla kręgosłupa to - co zostało już opisane wyżej - modele na niewysokim obcasie, liczącym od 2 do 4 (zdaniem innych ekspertów 2-3) centymetrów. Inny ważny parametr to elastyczna, gruba podeszwa, która skutecznie amortyzuje wstrząsy powstające podczas chodzenia. Istnieje wiele rodzajów spodów korzystnych dla kręgosłupa - na uwagę zasługuje na przykład podeszwa kolebkowa. 

Warto wiedzieć, które buty są zdrowe dla kręgosłupa, ale nie jest to jedyny czynnik, który zapobiegnie ewentualnemu bólowi czy dyskomfortowi. Eksperci zalecają, by - szczególnie osoby o siedzącym trybie życia - zmieniały pozycję podczas pracy oraz gimnastykowały się, by zniwelować negatywne dla zdrowia i kręgosłupa skutki długotrwałego siedzenia. 

Zdrowe buty dla dorosłych

Zdrowe buty dla dorosłych to kategoria mocno zróżnicowana pod kątem fasonów. W ofertach sklepów, jak nasz, znaleźć można coś na każdą porę roku i specjalną okazję. Warto zadbać o swoje zdrowie już na poziomie odpowiednich i starannie dobranych elementów garderoby - wygodny model butów to wydawałoby się niewiele, ale dobry pierwszy krok w stronę zadbania o zdrowie swoich stawów i kręgosłupa. 

Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego warto uprzedzić fakty i nosić buty zapobiegające powstawaniu zniekształceń oraz nieobciążających stawów. Istnieje też szeroka gama modeli ortopedycznych, ale ich zadaniem jest leczenie, a nie zapobieganie - sięga się po nie w momencie, gdy jest już jakiś problem do skorygowania.

 

Buty zdrowe dla nóg - podsumowanie

Buty zdrowe dla nóg to przeróżne fasony na niewielkim, liczącym do 3-4 centymetrów, obcasie z solidną, ale elastyczną podeszwą. Takie modele dobrze amortyzują, odciążają nogi i kręgosłup, a przy tym gwarantują komfort i rozluźnienie dla stawów i ścięgien. 

Nie warto marnować życia na niewygodne lub źle dopasowane - pod kątem rozmiaru czy tęgości - buty. Mogą one spowodować odciski, haluksy, płaskostopie, a w dłuższej perspektywie czasu bóle kręgosłupa. Lepiej sięgnąć po buty zdrowe dla nóg i pleców - oferta marek obuwniczych jest bardzo szeroka i zgodna z bieżącymi trendami, dlatego każdy na pewno znajdzie wśród nich coś dla siebie!

Data dodania: 20-07-2022
Newsletter

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!
Odbierz dodatkowe 5% rabatu

Dołącz do nas, aby otrzymywać informacje o promocjach, kodach rabatowych i innych akcjach specjalnych:

Podając swój adres e-mail zgadzasz się na otrzymywanie od nas informacji handlowych. Administratorem Twoich danych będzie SUZANA.PL Kamil Woźnica i będą one wykorzystywane w celu wysyłki tychże informacji. Zgodę tą możesz w każdej chwili wycofać. Szczegóły w polityce prywatności