Jakie buty w góry?

Sezon na zdobywanie kolejnych wierzchołków trwa niemal przez okrągły rok. Ukształtowanie terenu w Polsce sprzyja takiemu rodzajowi aktywności, bo w wielu zakątkach są szczyty oraz pasma górskie. Każdy, kto nawet rekreacyjnie wybiera się na taki wypoczynek, powinien skompletować odpowiedni strój oraz dodatki. Jednym z ważniejszych pytań, jakie trzeba sobie zadać, to: jakie buty w góry kupić, by wycieczka była komfortowa i bezpieczna? Podpowiadamy w najnowszym wpisie blogowym!

 

Jakie buty w góry? Lista pożądanych cech

Jakie buty w góry wybrać, by zagwarantować sobie przyjemne i bezpieczne wspinanie się? Warto rozważyć kilka aspektów. Pierwszy z nich to pora roku, kiedy planujemy udać się na szlak.W przypadku wiosny czy lata, gdy temperatury są wysokie, a opady stosunkowo rzadkie, może to być model niski przed kostkę i bez ocieplenia. Na schyłek jesieni, zimę lub początek wiosny dobrym wyborem będzie model wysoki i ocieplany. Najlepsze materiały na buty w góry, bez względu na porę roku, to innowacyjne tkaniny, stosowane w turystyce i sporcie, takie jak softshell. Odznacza się ona nieprzemakalnością, wiatroodpornością i dobrym odprowadzaniem wilgoci na zewnątrz. 

Jakie buty w góry i co jeszcze ma znaczenie? Solidna, antypoślizgowa podeszwa to kolejny z takich punktów na liście. Nawet latem czy późną wiosną w górach następują niespodziewane załamania pogody, a nawierzchnia jest trudna do pokonania: śliska, wyboista lub kamienista. W takich okolicznościach nietrudno o kontuzję, dlatego mocny spód butów powinien być priorytetem, chroniącym przed urazami i dobrze amortyzującym wstrząsy. Rozmiar obuwia na górski szlak powinien być perfekcyjnie dopasowany - maksymalny dopuszczalny zapas milimetrów długości wkładki zamówionego modelu na cieplejsze miesiące i łatwy teren to kilka milimetrów, zaś w przypadku modeli na zimę lub trudne podłoże maksymalnie centymetr. 

Ostatni, chociaż bardzo istotny parametr, jakim należy się kierować, szukając odpowiedzi na pytanie: jakie buty w góry wybrać, to trudność terenu. Na skomplikowane, strome trasy i podejścia powinny być to buty wysokie za kostkę o najwyższej możliwej trwałości. Do rekreacyjnych wędrówek na niewielkie wzniesienia czy rodzinnych spacerów ze swoimi maluchami wystarczające będą niskie buty w góry ze średniej półki cenowej.

 

Bez-nazwy-2_4

 

Jakie buty w góry damskie?

Wiele porad na temat tego, jakie buty w góry - damskie, ale nie tylko - wybrać, znajduje się powyżej - odnoszą się one także do modeli męskich oraz dziecięcych. Co jeszcze można dodać do tej listy? W wypadku butów w góry kwestie estetyczne czy styl są drugo- a nawet trzeciorzędną kwestią, dlatego najlepiej kierować się parametrami technicznymi oraz tym, na jaką porę roku i pogodę mają się sprawdzić. 

Poza kolekcją butów w góry damskich, oferujemy też buty w góry męskie i buty górskie dziecięce - zachęcamy do sprawdzenia, jakie modele są dostępne i wygodny ich zakup online.

 

Jakie buty w góry jesienią?

Trwa złota, polska jesień. Jest to idealny czas, by zdobyć kolejny wierzchołek lub przespacerować się po górzystym terenie: w Polsce lub za granicą.Jakie buty w góry jesienią sprawdzą się najlepiej? Ważne kryterium to nieprzemakalność - o tej porze roku pogoda nie rozpieszcza, a opady deszczu są na porządku dziennym. Jeśli chodzi o temperatury, to u schyłku jesieni zaczynają się zbliżać niebezpiecznie w kierunku zera stopni Celsjusza. Dodając jeszcze fakt, że im wyżej, tym temperatura jest niższa, można bez wątpienia stwierdzić, że buty w góry na jesień powinny posiadać przynajmniej cienkie ocieplenie wewnątrz cholewki i wkładki. 

Czarne buty trekkingowe American Hl18/21 Bl
(2)

Czarne buty trekkingowe American Hl18/21 Bl

139,00 zł
37 38 39 40 41
36 37 38 39 40 41
37 38 39 40 41
Czarne buty trekkingowe American Hl18/21 Rd
(2)

Czarne buty trekkingowe American Hl18/21 Rd

159,00 zł
37 38 39 40 41
36 37 38 39 40 41
37 38 39 40 41

Jakie buty w góry zimą?

Z kolei jakie buty w góry zimą sprawdzą się najlepiej? Odpowiedź brzmi: jak najsolidniejsze, mocne i dodatkowo ocieplane. Zimą temperatury spadają dużo poniżej zera stopni, na wierzchołku jest to przynajmniej kilka stopni mniej niż u podnóża góry. By wędrówka lub podejście na szczyt było w pełni bezpieczne i komfortowe, należy postawić na maksymalną jakość, wysoką do kostki cholewkę i nowoczesne technologie w służbie bezpieczeństwa na szlaku.

Data dodania: 06-10-2021

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymać
5% RABATU

Dołącz do nas, aby otrzymywać informację o promocjach, kodach rabatowych i innych akcjach specjalnych oraz 5% rabatu już na pierwsze zakupy!

Administratorem danych jest Kamil Woźnica prowadzący działalność gospodarczą pod firmą SUZANA.PL Kamil Woźnica, ul. Zygmunta Kazikowskiego 14/3, 05-300 Mińsk Mazowiecki, kontakt [email protected]. Twoje dane będziemy przetwarzać w celu komunikacji marketingowej, w tym do przesyłania newsletterów. Możesz zawsze wycofać zgodę np. pisząc na adres [email protected]. Masz także prawo: dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz przenoszenia, a także złożenia skargi dotyczącej przetwarzania danych. Tutaj dowiesz się więcej o tym, jak chronimy Twoje dane.