Idealne buty do chodzenia w szkole dla dziecka, czyli jakie?

Jakie powinny być buty do chodzenia po szkole, by spełniały regulamin tej placówki, ale także wpisywały się w gust naszego dziecka? Czy wystarczą jedne buty na zmianę do szkoły, czy konieczne jest dokupienie jeszcze jednej pary na lekcje wychowania fizycznego? 

 

Jakie powinny być buty do chodzenia po szkole?

O tym, jak powinny wyglądać buty do chodzenia po szkole, traktuje regulamin każdej takiej placówki. Większość z nich precyzyjnie określa zasady przebywania uczniów na ich terenie. Dzieci są zobowiązane do tego, by po wejściu do budynku przebrały buty w szatni. Zalecana jest zmiana obuwia na model sportowy na jasnym, miękkim spodzie. Niektóre regulaminy doprecyzowały, że powinny to być buty sznurowane, a w innych nie ma takiej informacji i panuje większa dowolność.

Buty do chodzenia po szkole - poza spełnianiem zasad regulaminu tej placówki - powinny także spełniać inne kryteria. Istotne cechy to solidna, antypoślizgowa podeszwa, która gwarantuje dziecku bezpieczeństwo - najlepiej, by była ona wykonana z materiału nierysującego podłóg i parkietów. Czasami nawet jasny spód zostawia po sobie ślad - po kupieniu nowej pary warto to przetestować. 

Jeszcze inne kryteria to aktualna moda oraz gust dziecka. By czuło się ono dobrze w butach do chodzenia po szkole, ważne, by mu się podobały oraz nie odstawały swoim wyglądem czy stylem od modeli, które noszą jego rówieśnicy. Obecnie moda i trendy kreowane przez media społecznościowe, takie jak Tik Tok czy Instagram, narzucają, jak się ubierać i co nosić. Szczególnie na tym etapie rozwoju, gdy dziecko ma już wyrobiony własny gust i chce decydować o tym, jakie buty kupić, warto dać mu samodzielnie o tym zdecydować. 

Niebieskie trampki dziecięce American Lh64/21
(7)

Niebieskie trampki dziecięce American Lh64/21

79,00 zł
27 28 29 30 31
32 33 34 35 36
32 33 34 35 36
31
32 33 34 35 36
32 33 34 35 36
 

Czy jedne buty na zmianę do szkoły wystarczą?

Jeśli buty na zmianę do szkoły dziecka są o kroju wsuwanym (tzw. slip on),  mają ciemniejszy, gumowy spód lub też ich linia znacznie odbiega od sportowych (są to np. balerinki, mokasyny czy sneakersy na platformie), to warto zainwestować w jeszcze jedną parę na lekcje WF-u. By dziecko komfortowo, bezpiecznie i w zgodzie z regulaminem danej placówki ćwiczyło na tych zajęciach, jego buty powinny być na jasnym - najlepiej białym - spodzie. Najbardziej pożądany rodzaj zapięcia to sznurowanie. Dlaczego? Sznurowane buty dobrze trzymają się stopy, nie zsuwają, można delikatnie regulować, jak mocno zapięty jest but. Wsuwane tenisówki mogą spaść w trakcie lekcji wychowania fizycznego, a to doprowadzić do poważnej kontuzji lub trwałego urazu. Alternatywą dla modeli wsuwanych są buty sportowe dziecięce zapinane na rzepy - również dobrze sprawdzą się na sali gimnastycznej. 

Buty zmienne do szkoły dla chłopca

W jakie buty zmienne do szkoły dla chłopca zainwestować, by nadawały się do chodzenia od sali do sali lekcyjnej, a ponadto także na zajęcia wychowania fizycznego? Doskonale sprawdzą się przeróżne modele butów sportowych chłopięcych - zapinane dla rzepy dla młodszych, a sznurowane dla starszych chłopców. Dużą popularnością cieszą się także trampki i tenisówki chłopięce w wariancie krótkim przed kostkę, na grubej, gumowej podeszwie.

Buty zmienne do szkoły dla dziewczynki

Jeśli chodzi o buty zmienne do szkoły dla dziewczynki, to warto sprawdzić modele znajdujące się w kategorii butów sportowych dziewczęcych. Są to modne sneakersy, zapinane na rzepy tenisówki i sznurowane trampki. Królują dziewczęce pastele, biel, miętowy i różowy, ale jest też coś bardziej uniwersalnego: obuwie czarne, granatowe lub przykuwającego wzrok: intensywny czerwony i żółty. Również w tym wypadku - tak samo jak propozycjach chłopięcych - polecamy przejrzeć trampki i tenisówki dziewczęce. Wśród nich znajduje się wiele modeli, które spełniają wymogi szkół o obuwiu sportowym na jasnej, gumowej podeszwie. 

Data dodania: 11-03-2021

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymać
5% RABATU

Dołącz do nas, aby otrzymywać informacje o promocjach, kodach rabatowych i innych akcjach specjalnych oraz 5% kod rabatowy już na pierwsze zakupy!
Podając swój adres e-mail zgadzasz się na otrzymywanie od nas informacji handlowych. Administratorem Twoich danych będzie SUZANA.PL Kamil Woźnica i będą one wykorzystywane w celu wysyłki tychże informacji. Zgodę tą możesz w każdej chwili wycofać. Szczegóły w polityce prywatności