Buty na WF dla dziewczynki i chłopca - który model wybrać?

Większość szkół posiada regulamin, w którym określa, jakie powinny być buty na WF dla dziecka. Który model z naszej oferty spełnia te kryteria? Jaki wybrać dla dziewczynki, a który dla chłopca? 

 

Buty na WF dla dziecka

Zastanawiając się nad tym, jakie buty na WF dla dziecka kupić, warto poszukać regulaminu placówki, do której uczęszcza nasz maluch. Najczęściej szkoły w swojej dokumentacji posiadają bardzo podobne zapisy odnośnie stroju i butów na lekcje wychowania fizycznego. W regulaminach widnieje zatem informacja, by dziecko przed lekcją WF-u przebrało się w strój sportowy oraz sznurowane buty na gumowej podeszwie. Inna placówka posiada w dokumentacji zapis, by było to wyłącznie czyste obuwie zamienne: tenisówki, trampki, obuwie halowe, nie wspominając nic o rodzaju jego zapięcia. Znajdujące się w naszym asortymencie trampki i tenisówki dziecięce spełniają te wymogi i z powodzeniem mogą służyć za buty na WF dla dziecka w każdym wieku. 

Jakie buty na WF do szkoły? Lista pożądanych cech

    • Buty z białą podeszwą na WF - jasny, nierysujący podłóg i parkietów spód, to zdecydowanie najważniejsza i najbardziej pożądana cecha w modelach na lekcje wychowania fizycznego. Taką podeszwę można znaleźć w większości modeli trampek dziecięcych. 
    • Model sznurowany - w regulaminach szkół często wspomina się o tym, by buty były sznurowane. Dlaczego? Modele wsuwane (np. tenisówki typu slip on) mogą zsunąć się w trakcie aktywności fizycznej, a to doprowadzić do urazu, skręcenia, a nawet złamania. By dziecko czuło się bezpiecznie i komfortowo, najlepiej kupić mu na lekcje wychowania fizycznego sznurowany model, a dla młodszego dziecka zapinany na rzepy. 
    • Gumowa podeszwa - ta cecha jest pożądana, bo gwarantuje sprężystość i nie krępuje ruchów dziecka podczas przeróżnych aktywności. W trakcie lekcji wychowania fizycznego przyda się odpowiednia amortyzacja, gumowa podeszwa gwarantuje stopom dziecka, że ewentualne uderzenia przenoszone na stawy, kolana i kręgosłup są znacznie mniej odczuwalne. 

 

Buty na WF dla dziewczynki

Trampki i tenisówki dziewczęce z naszego asortymentu doskonale sprawdzą się w charakterze butów na WF dla dziewczynki. Oferujemy m.in. modne, krótkie trampki w kolorze białym, a także modele z oryginalnymi aplikacjami: motylami i gwiazdkami. Jest klasyka, czyli czarne, granatowe i czerwone trampki na białej podeszwie, a także inne, nowoczesne warianty tych butów: zapinane na rzepy, wysokie za kostkę lub z oryginalnym suwakiem, dzięki któremu nie trzeba ich każdorazowo rozwiązywać i ponownie zawiązywać. 

 

 

Buty na WF dla chłopca

Które modele z naszej oferty odnajdą się jako buty na WF dla chłopca? Wśród wielu propozycji trampek i tenisówek chłopięcych na uwagę zasługują krótkie, sznurowane trampki w wielu kolorach do wyboru oraz nowoczesne tenisówki na grubej, solidnej podeszwie. Obuwie to spełnia wszystkie kryteria, jakie powinny buty na lekcje wychowania fizycznego: są o sportowej, wygodnej linii, mają biały, gumowy spód i są sznurowane. 

Buty na WF dla dziecka - podsumowanie

Buty na WF dla dziecka powinny wpisywać się w regulamin placówki, do której uczęszcza nasza pociecha. Najczęściej podstawowe kryteria to jasna lub biała gumowa podeszwa i sznurowanie jako rodzaj ich zapięcia. Takie buty można zamówić m.in. w naszym e-sklepie - oferujemy je w bardzo atrakcyjnej cenie i na każdą kieszeń. Stale obniżamy ceny produktów, proponujemy sezonowe wyprzedaże i przeceny - warto śledzić nas na bieżąco, by upolować coś nie tylko dla dziecka, ale także całej rodziny.

Data dodania: 09-03-2021
Newsletter

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!
Odbierz dodatkowe 5% rabatu

Dołącz do nas, aby otrzymywać informacje o promocjach, kodach rabatowych i innych akcjach specjalnych:

Podając swój adres e-mail zgadzasz się na otrzymywanie od nas informacji handlowych. Administratorem Twoich danych będzie SUZANA.PL Kamil Woźnica i będą one wykorzystywane w celu wysyłki tychże informacji. Zgodę tą możesz w każdej chwili wycofać. Szczegóły w polityce prywatności